USŁUGI

REALIZACJE

O NAS

REFERENCJE

KONTAKT

Warszawa, Garażowa 4

tel. 693 930 655

Osuszanie podposadzkowe

Wystarczy mała awaria, by całe mieszkanie zostało zniszczone przez wodę. Najważniejsze w takim przypadku jest szybka reakcja, by w jak najkrótszym czasie pozbyć się szkody. Im dłużej zwlekamy tym większe będą szkody wynikłe z zalania.


Osuszanie podposadzkowe to najskuteczniejsza metoda osuszania konstrukcji po zalaniu. W związku z faktem, iż standardowej konstrukcji podposadzkowej mamy niewiele miejsca musimy wykorzystać odpowiednie osuszacze podposadzkowe, które pozwolą na wytworzenie odpowiedniego podciśnienia umożliwiającego fizyczne pozbycie się wody a w następnej kolejności odpowiedniego nadciśnienia, dzięki któremu będziemy w stanie tłoczyć w konstrukcje suche powietrze z osuszacza adsorpcyjnego.


Oferujemu usługę osuszania podposadzkowego a co za tym idzie gwarantujemy usunięcie skutków zalania .

Dlaczego Protek ?

Kontakt

Protek s.c.

Garażowa 4

02-651 Warszawa

693 930 655

693 768 220

biuro@protek.pl

Pn - Sob 08:00 - 16:00

 • Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się lokalizacją przyczyn zalania i usuwaniem szkód po zalaniu
 • Jesteśmy w stanie zlokalizować przyczynę zalania podposadzkowego i skutecznie ją wyeliminować.
 • Oferujemy usługę osuszania podposadzkowego a co za tym idzie gwarantujemy trwałe usunięcie skutków zalania.
 • Osuszanie przeprowadzamy za pomocą osuszaczy podposadzkowych i sprzętu szwedzkiej firmy Corroventa.

Osuszanie podposadzkowe - szczegóły naszej oferty

Rodzaj usługi osuszania stref izolacji zwane potocznie osuszaniem podposadzkowym jest najważniejszą częścią likwidacji szkody po zalaniach i po awariach instalacji ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania.


Osuszanie podposadzkowe polega na nawierceniu kilku niewielkich otworów w posadzce o średnicy 40 mm w celu „przedmuchania” stref izolacji, zalegającej wody lub wilgoci, tak aby po zalaniu ściany nie „podciągały” wilgoci. Posiadamy osuszacze podposadzkowe i sprzęt firmy CORROVENTA gwarantujący najwyższą jakość pracy.


W trakcie prac wykorzystujemy:


Osuszacz adsorbcyjny , pompę wysokociśnieniową bocznokanałową i system węży.


Podposadzkowe osuszanie dzieli się na podciśnieniowe – wtedy wyciągamy wodę z posadzki (zwykle jest to okres 3-7 dni) używamy do tego celu pompy bocznokanałowej oraz separatora wody , oraz osuszanie nadciśnieniowe – wtedy to wtłaczamy suche powietrze ( 6%-do 8% wilgotności względnej) pod posadzkę pod ciśnieniem. Czas ten zwykle trwa 7-14 dni. Powietrze to adsorbuje wilgoć zawartą w posadzce. Pozostała część wilgoci wychodzi z posadzki dylatacjami nadciśnieniowo. Wilgoć ta zbierana jest przez osuszacze kondensacyjne, które są używane w zestawach z osuszaczami podposadzkowymi. W metodzie nadciśnieniowej należy dodatkowo używać filtra HEPA H13 ( typu AIR SCRUBBER Drieaz ).


Osuszanie podposadzkowe jest najlepszą znaną techniczną metodą pozbywania się wilgoci i wody po zalaniu w mieszkaniach i domach jednorodzinnych , które mają nie więcej niż 30 lat ( posiadają nowoczesne warstwy izolacyjne na stropie – styropian folię i wylewkę ).


Po zakończeniu prac związanych z osuszaniem podposadzkowym należy wykonać ozonowanie i zamgławianie.


Te dwie metody dezynfekcji w pomieszczeniach jako najlepsza metoda dekontaminacji szkodliwych patogenów , mikroorganizmów i grzybów , jakie mogą się namnażać w wyniku szkody zalaniowej.


Firma Protek s.c posiada ponad 10 letnie doświadczenie w osuszaniu podposadzkowym minimalizując naszym Kilentom szkody wywołane powiększaniem się obszaru zalania , koszty remontów, zapobiegając jako najważniejsze rozwojowi patogennych grzybów i pleśni. Firma Protek posiada kursy certyfikaty ze szkoleń w zakresie prac mykologicznych , potwierdzające posiadaną wiedzę i praktykę w ocenie i likwidacji grzybów i pleśni.


® PROTEK // All Rights Reserved

produkcja henstudio.eu

USŁUGI

O NAS

KONTAKT

REALIZACJE

REFERENCJE

ZAPRASZAMY

 • ...

  Warszawa, Garażowa 4

  tel. x693 930 655x

  PROTEK

  Profesjonalne Usuwanie Szkód Wodnych

  Protek to firma zajmująca się profesjonalnym usuwaniem szkód wodnych, lokalizacją wycieków, osuszaniem z wilgoci technologicznej, dyżurnym ogrzewaniem i wynajmem profesjonalnych urządzeń do obniżania poziomu wilgotności i ogrzewania.